Valve, Steam Deck İçin Windows Sürücülerini Yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Valve, Steam Deck İçin Windows Sürücülerini Yayınladı

+ - 0

Valve, Steam Deck’i Linux tabanlı bir işletim sistemiyle birlikte gelen bir taşınabilir oyun bilgisayarı olarak pazarladı. Şirket, kullanıcılara istedikleri herhangi bir uygulamayı veya işletim sistemini elde taşınır cihaza yükleyebileceklerine söz verdi ve bugün Valve, Steam Deck için Windows sürücülerinin piyasaya sürülmesiyle ikincisini daha da kolaylaştırıyor.

Windows kaynakları sayfasında şu anda indirilebilir GPU , Wi-Fi ve Bluetooth sürücüleri bulunmaktadır. Ses sürücüleri, AMD ve diğerleri tarafından üzerinde çalışılıyor, ancak henüz yazıya hazır değil. Bu nedenle, hoparlörler ve 3,5 mm ses jakı ses sağlamayacaktır, ancak bu arada USB-C veya Bluetooth kullanılabilir.

Valve, Steam Deck

Windows’u yüklemek, Steam Deck’inizi silmenizi gerektirir, çünkü SteamOS ile çift önyükleme şu anda mevcut değildir. Valve, sonunda Steam Deck’te çift önyükleme yapmak mümkün olacak, ancak çift önyükleme sihirbazını sağlayan SteamOS yükleyicisi henüz hazır değil, dedi Valve.

Windows’u Steam Deck’lerine kurmakla ilgilenenler, gücü kapatarak ve ardından ses kısma düğmesine basarak sistemi tekrar açarak önyükleme menüsüne ulaşabilirler.

Şu anda yalnızca Windows 10 destekleniyor, ancak Valve, Windows 11 yüklemeleri için fTPM’yi etkinleştirmek üzere bir BIOS güncellemesi üzerinde çalışıyor. Valve’in Steam Deck’i , erken rezervasyon sahiplerine geçen ayın sonlarında gönderilmeye başladı. 64 GB belleğe sahip bir model için 399 dolardan başlıyor. Henüz bir rezervasyon yapmadıysanız, bir süre beklemeye hazır olun çünkü beklenen sipariş kullanılabilirliği 2022’nin 3. çeyreğinin ötesinde listeleniyor.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap