Twitter, Bir Podcast Sekmesi Üzerinde Çalışıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, Bir Podcast Sekmesi Üzerinde Çalışıyor

+ - 0

Twitter canlı ses ürünü Spaces’ı geliştirmeye devam ederken , platform yakında mobil uygulamalarında özel bir podcast sekmesi başlatarak işleri bir adım daha ileri götürebilir. Geliştirme aşamasındaki özellikleri belirlemek için mobil uygulamaların kodunu araştıran tersine mühendislere göre, bu ekleme, podcast’leri barındırmak için Twitter’da özel bir alan yaratacaktır.

Twitter’a, kullanıcıların bu özelliğin kullanıma sunulmasını bekleyip bekleyemeyeceğini sorduk. Bir sözcü, “İnsanların Twitter’da sohbete katılmasına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar keşfediyoruz, ancak şu anda paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip değiliz” dedi.

Twitter, canlı ses Alanlarının yeteneklerini genişletmek için bir dizi podcast benzeri özellik üzerinde çalıştı. Clubhouse gibi , Twitter da artık kullanıcıların canlı kayıttan sonra Spaces’i dinlemesine izin vererek , toplantı sahiplerinin yeni bir asenkron dinleyici kitlesinden daha fazla katılım kazanmalarına yardımcı oluyor. Kullanıcılar kaydedilmiş bir Space’i canlı olarak dinlediğinde, kırmızı bir kayıt düğmesi göreceklerdir. Twitter ayrıca, toplantı sahiplerinin kayıtlı Alanlarıyla ilgili dinleme istatistiklerini görüntülemesine olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sunuyor .

Bir podcast sekmesi, kullanıcıların kayıtlı Alanlara göz atması ve bu içerikle daha fazla etkileşim oluşturması için bir ev işlevi görebilir; Twitter zaten canlı Alanları kendi sekmesinde gösteriyor. Aramızdaki podcast züppeleri, canlı, kaydedilmiş bir konuşma ile düzgün bir şekilde düzenlenmiş, ses tasarımlı bir podcast arasında bir fark olduğunu fark edebilir , ancak… bu konuşmayı yapmadan önce Twitter’ın bu özellikle ne yaptığını görmemiz gerekecek.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap