TikTok, Yapılan Yorumlara Beğenmeme Özelliğini Test Ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Yapılan Yorumlara Beğenmeme Özelliğini Test Ediyor

+ - 0

Şirket, bugün TikTok’un kullanıcıların videolardaki bireysel yorumları beğenmemelerine izin veren bir özelliği test ediyor. Güvenlik ve topluluk kurallarının uygulanmasıyla ilgili bir blog gönderisinde TikTok, bireylerin “alakasız veya uygunsuz” buldukları yorumları beğenmeme durumu başkaları tarafından görülmeden işaretleyebileceklerini söylüyor. Bazı kullanıcılar , bu yılın başlarında seçeneğin farklı sürümlerini tespit etti.

TikTok, “Bu topluluk geri bildirimi, yorum bölümünü tutarlı bir şekilde alakalı ve gerçek katılım için bir yer tutmaya yardımcı olmak için halihazırda kullandığımız çeşitli faktörlere eklenecek” diyor.

Tiktok Disslike

TikTok kullanıcıları , uygulamaya içerikle ilgilenmediklerini bildirmek için zaten videoları beğenmeyebilir . Topluluk kuralları ihlalleri için bir yorumu bildirme seçeneğine ek olarak, yorumu beğenmeme düğmesi de mevcut görünüyor.

Şirket ayrıca, yüksek hacimli olumsuz yorum alan içerik oluşturuculara yorum filtreleme ve toplu engelleme ve silme gibi özellikler hakkında hatırlatıcı göndermeyi denediğini söylüyor. TikTok’a göre, özelliğin tam olarak kullanıma sunulup sunulmayacağına ilişkin kararlar önümüzdeki haftalarda verilecek.

Bugünkü şeffaflık raporunda TikTok, Ekim ve Aralık 2021 arasında 85 milyondan fazla videoyu ihlaller nedeniyle kaldırdığını söylüyor – uygulamaya yüklenen tüm videoların yaklaşık yüzde 1’i.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap