Steam Deck Fiyatları eBay’da 3.000 Dolara Ulaştı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Steam Deck Fiyatları eBay’da 3.000 Dolara Ulaştı

+ - 0

Güçlü bir oyun bilgisayarı satın almak daha ucuza gelir.

Bir şey arz sıkıntısı ve yüksek talep yaşadığında, eBay’de MSRP’nin çok üzerindeki fiyatlarla görüneceğini neredeyse garanti edebilirsiniz. Bu nedenle, müzayede sitesinin, en pahalısı 3.000 $’a veya normal satış fiyatının neredeyse beş katına ulaşan Steam Güverteleri ile dolu olduğunu öğrenmek biraz şaşırtıcı olmalı.

Buhar Destesi her zaman denizcilerin insafına kalmış eşyalardan biri olacaktı. Ön siparişler için orijinal lansman tarihi iki ay önce Şubat ayına ertelenirken, bir üniteyi güvenceye alırken o kadar hızlı olmayanlara yakın zamanda ‘2. Çeyrek Sonra’ sürüm penceresinin artık ‘3. Çeyrek sonra’ olacağı söylendi.

Bunların hepsi, eBay’de fazla ödeme yapmaya istekli değilseniz, pek çok kişinin isteyip de çok az kişinin elde edebileceği bir cihaz oluşturuyor. PCMag , sitede müstehcen miktarlarda giden tonlarca Steam Deck olduğunu bildiriyor.

Steam Deck Fiyatları eBay’da 3.000 Dolara Ulaştı

Steam Deck eBay listelerini kontrol ederken, eldeki en pahalı ünitenin – olduğu gibi, henüz ön siparişte değil – 256 GB’lık bir varyant için 1.799 $ (+ 70 $ nakliye) fiyatına çıktığı görülüyor. Bu, normal 529 $ fiyatının üç katından fazla. Ayrıca 1.130 dolara 64 GB’lık bir model var. Her zamanki fiyatı mı? 399 dolar.

Çoğu eBay satıcısının Steam Desteleri bile yoktur; sadece ön sipariş onaylarını satıyorlar. Bunların en pahalısı, 649 dolara mal olması gereken 512 GB’lık bir model için komik bir şekilde 3.000 dolar. 100 $ daha ucuza, Newegg’den Ryzen 7 5800X ve RTX 3080 ile güçlendirilmiş bir oyun bilgisayarı satın alabilirsiniz .

Steam Deck Fiyatları eBay’da 3.000 Dolara Ulaştı

Durumun en kötü yanı, insanların gerçekten bu bedelleri ödüyor olmasıdır. eBay’in Terapeak aracına bir bakış, şimdiye kadar sitedeki 448 satıcı aracılığıyla 516 Steam Deck’in satıldığını ve ortalama satış fiyatının 1.591 $ olduğunu ortaya koyuyor – bu rakam birkaç hafta önce 1.797 $’lık zirvedeydi.

Geçen yıl Temmuz ayında, eBay , tüm satış öncesi öğelerin 30 gün içinde gönderilmesi gerektiğini belirten “Ön Satış Politikasını” ihlal ettikleri için Steam Güvertelerini kaldırmaya başladı , bu nedenle mevcut listelemelerden bazıları aynı kategoriye girdiği için kaldırılabilir.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap