Sony ve Honda Ortaklaşa Elektrikli Araç Yapma Ve Satma Planlarını Açıkladı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sony ve Honda Ortaklaşa Elektrikli Araç Yapma Ve Satma Planlarını Açıkladı

+ - 0

Sony’nin şu anki en sevdiği büyük alay, bir otomobil üreticisi olmaya oynuyor ve bugün, bu fikri daha da geliştirmek ve tartışmak için gerçek otomobil üreticisi Honda ile bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladığını duyurdu . İki şirket ortaklaşa, yeni elektrikli araçların geliştirilmesi ve satışının yanı sıra kullanım için yeni bir “mobilite hizmet platformu” geliştirip piyasaya sürmeye odaklanacak bir ortak girişim kurma niyetlerini bu yıl içinde resmi olarak araştıracaklarını duyurdular. yeni araçla.

Yeni ortak girişimin neye benzeyeceğine dair mevcut tasarım altında Sony, “görüntüleme, algılama, telekomünikasyon, ağ ve eğlence teknolojileri” konusundaki pirzolalarını ortaya çıkarırken, Honda da gerçekten araba malzemesini sağlayacaktı. İkisi tarafından oluşturulan “Yeni Şirket”, tasarım ve geliştirmeden ortaya çıkan yeni EV’lerin satışına kadar her şeyin arkasında olacaktı, ancak Honda arabaları onlar adına üretecekti. Sony, yeni kuruluşa kullanımı için bir mobilite hizmeti ürünü sağlayacaktır.

Her şey plana uygun giderse (bu tartışmaların ilk aşaması göz önüne alındığında neredeyse kesinlikle değişebilir), ortak girişim ilk arabalarını 2025’ten itibaren satmaya başlayacak.

Sony’nin artık her biri yıllık CES teknoloji fuarında otomobil üreticisi olma flörtlerini sergilemek için en az üç farklı heyecan verici anı oldu. 2020’de Vision-S adlı bir konsept otomobili fuara getirerek herkesi şaşırttı , ardından 2021’de hem pistte hem de halka açık yollarda çalışan bir prototipin videolarını içeren ek ayrıntıları paylaştı . En son, orijinal sedan’a ek olarak bir Vision-S SUV konseptini tanıttı ve kendi EV’lerinin ticarileştirilmesini “keşfetmeye” odaklanmak için Sony Mobility Inc. adlı yeni bir şirket kuracağını söyledi .

Bunun ‘mobilite hizmeti’ kısmı, Sony’nin kendi EV konseptleriyle odaklandığı şey bağlamında belki de en ilginç olanı. Bunlar, ekranla süslenmiş ve gemideki yolcular için bağlantı ve eğlenceyi vurgulayan gösterge panellerine sahiptir. Sony’nin bu alanlarda başarılı olduğu açık, ancak kullanıcı ve yazılım arayüzleriyle de bilinmiyor (Sony kamera ve telefon kullanıcıları neden bahsettiğimi anlayacaklar) bu yüzden bunun nasıl olacağı büyük bir soru işareti.

CES’te art arda sıçrayan üç konsept ortaya çıkıyor – özellikle de şimdiye kadarki en büyük vaporware vitrini olarak bilinen bir gösteride, bir otomobil şirketi yapmıyor. Benzer şekilde, bir Mutabakat Muhtırası genellikle iki büyük şirketin birlikte ciddi bir şekilde yaratıcı bir şekilde düşünmesi için resmi bir anlaşmadan biraz daha fazlasıdır. Ancak burada çok fazla duman birikiyor ve en azından bu Mutabakat Muhtırası, karışımda ne zaman daha somut hale gelebileceği konusunda dikkat edilmesi gereken bazı tanımlanmış zaman çizelgelerine sahip.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap