Rockstar, GTA V, GTA Online PS5 ve Xbox Serisi Sürümleriyle ilgili Detayları Paylaştı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Rockstar, GTA V, GTA Online PS5 ve Xbox Serisi Sürümleriyle ilgili Detayları Paylaştı

+ - 0

Yeni sürümler 15 Mayıs’ta geliyor, oyuncular oyun ilerlemesini şimdi aktarabilir

Rockstar, GTAV ve GTA Online’ın PlayStation 5 ve Xbox Series sürümlerinin iki haftadan kısa bir süre içinde çıkacağını duyurdu. Yeni teknik özellikler ve oyuncuların ilerlemelerini PS4 ve Xbox One’dan nasıl aktarabilecekleri ile ilgili ayrıntıları paylaştı. GTA V ve GTA Online için PlayStation 5 ve Xbox Series yükseltmeleri, 15 Mart’ta dijital olarak ve Nisan ayında fiziksel perakende satışta olacak. Ön siparişler ve ön yüklemeler 8 Mart’ta başlıyor. PS5 ve Xbox Series’de GTA Online kendi başına mevcut olacak ve Haziran ayına kadar PS5’te ücretsiz olarak tutulabilecek.

Oyuncular, kaydetme dosyasını Rockstar Games Social Club’a yükleyecek olan duraklatma menüsünün Oyun sekmesindeki “Oyunu Kaydet Oyunu Yükle”yi seçerek GTA V hikaye modu ilerlemesini şimdi aktarmaya başlayabilirler. Daha sonra dosyayı oyunun yeni sürümlerinden birine 90 gün içinde indirmeleri gerekir. Bir seferde platform başına yalnızca bir kaydetme oyunu yüklenebilir.

Social Club hesabı olan oyuncular, oyunu PS5’e veya Xbox Series konsoluna yüklediklerinde GTA Online ilerleme durumu otomatik olarak taşınır. Bu geçiş, karakterleri, oyun içi para birimini, ilerlemeyi, istatistikleri, araçları, mülkleri, silahları, kıyafetleri ve oyuncu tarafından oluşturulan işleri içerir. Mikro dönüşümler yoluyla satın alınan para birimi PS4’ten Xbox Series’e veya Xbox One’dan PS5’e taşınamaz, ancak buna oyun yoluyla kazanılan para birimi için izin verilir.

GTA V’nin yeni sürümleri, 4K, saniyede 60 kare hızında oyun, ışın izleme, HDR, daha hızlı yükleme süreleri ve 3D ses sunacak. Ayrıca yayaların ve trafiğin yoğunluğu ve çeşitliliği, bitki örtüsü yoğunluğu, aydınlatma, gölgeler, su yansımaları, kenar yumuşatma, hareket bulanıklığı, dokular ve daha pek çok konuda iyileştirmeler yapılacaktır. PS5 sürümü, DualSense denetleyicisi aracılığıyla dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyicilere sahip olacak.

Rockstar, mevcut nesil konsollarda GTA V için üç grafik modunu onayladı. Aslına uygunluk modu, ışın izleme ile yerel 4K’da 30 fps’de çalışır (Xbox Series S’de 4K’ya yükseltilir). Performans modu, 4K’ya yükseltilecek ve 60 fps’ye ulaşmak için ışın izlemeyi feda edecek. Performans RT modu, 60 fps’yi hedeflerken yükseltilmiş 4K ile ışın izlemeyi etkinleştirecek, ancak büyük olasılıkla bu kare hızında sabit kalmayacak.

GTA Online, yükseltilmiş sürüm çıktığında yeni araçlar ve yarışlar alacak. Yeni Kariyer Oluşturucu özelliği, yeni oyuncuların oyuna yeniden tasarlanmış bir eğitim ve oyun içi para yığını ile başlamasına izin verecek. Rockstar ayrıca GTA Online’ın ana menüsünü değiştiriyor ve diğer yaşam kalitesi değişiklikleri yapıyor. Rockstar’ın tüm bu değişiklikleri oyunların PC sürümlerine ne zaman getirmeyi planladığı konusunda henüz bir bilgi yok.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap