Resident Evil Village’ı İnternet Tarayıcınızda Ücretsiz Olarak Deneyebileceksiniz.
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Resident Evil Village’ı İnternet Tarayıcınızda Ücretsiz Olarak Deneyebileceksiniz.

+ - 0

Google’ın Stadia bulut oyun hizmetinin tüketicilerde sınırlı başarı elde ettiği bir sır değil. Stadia’yı tamamen ortadan kaldırmak yerine (şirketin diğer birçok uygulama ve hizmetinde yaptığı gibi), beyaz etiketli bir sürüm ekleyerek oyun geliştiricilerin oyunlarını veya demolarını daha erişilebilir hale getirmelerini sağladı.

Geçen hafta Sony , yaklaşmakta olan Playstation VR2 platformunda Resident Evil Village’ı VR’ye resmen getirdiğini duyurdu . Artık internet tarayıcınızda VR olmayan oyunun bir demosunu deneyebilirsiniz . Tamamen ücretsizdir ve oturum açmanıza bile gerek yoktur. Tek yapmanız gereken yaşınızı girmek (oyun M olarak derecelendirilmiştir), oynat düğmesine tıklamak ve demonun yüklenmesi için bir süre beklemek.

Google’ın Stadia oyun akış hizmetinin lisanslanabilir bir sürümü olan Oyunlar için Sürükleyici Akış’ı kullanır . Safari’de Chrome ve iOS’un en son sürümünde Windows, macOS ve Android’de çalışır. Demo Microsoft Edge’de benim için kusursuz çalıştığından, diğer Chromium tabanlı web tarayıcıları bile gayri resmi olarak destekleniyor olabilir.

Ayrıca Capcom’un en az 10 Mbps indirme hızı önerdiği iyi bir internet bağlantınız olması gerekecek. Oyun akışı saatte yaklaşık 12,6 GB veri tüketecektir, bu nedenle veri sınırlarınız varsa bu aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir.

Bir fare ve klavye, farklı kontrolörler ve hatta mobil cihazlarda dokunmatik ekran düğmesi yerleşimi ile oynayabilirsiniz. Neyse ki Capcom, oyunun Köy ve Kale bölgeleriyle sınırlı olmanıza rağmen, önceki demoların 1 saatlik zaman sınırını kaldırdı. İlerlemenizi kaydetme de desteklenmez, bu nedenle bağlantınız kesilirse baştan başlamanız gerekir.

1080p SDR ile sınırlı demo ile görüntü kalitesi arzulanan çok şey bırakıyor (düşük bit hızı, göründüğünden daha kötü görünmesini sağlıyor). Ancak, yeterince duyarlı hissettirdi, ancak yakınlarda bir Stadia sunucunuz yoksa bu sizin için farklı olabilir.

Yazı Kaynakları
Kaynak

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap