Overwatch 2’nin Bilgisayar İçin Sistem Gereksinimleri Açıklandı
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun

Overwatch 2’nin Bilgisayar İçin Sistem Gereksinimleri Açıklandı

+ - 0

Overwatch, 2016’da piyasaya çıktığında çok oyunculu nişancı türünü fırtına gibi estirdi. Hızla popülaritesi arttı ve o zamandan beri tüm eSpor ligleri ve etrafında filizlenen ekiplerle dünya çapında bir fenomen haline geldi. Bununla birlikte, geliştirici Blizzard Entertainment, resmi olarak ilk yarı halka açık betasını önümüzdeki ay alacak olan Overwatch 2’nin devamını geliştirmeyi uygun gördü.

26 Nisan’a gelin, Overwatch hayranları sonunda oyunun devamını bir tur atabilecekler. Bu da harika bir haber: Yıllarca süren geliştirmeden (Overwatch 2 ilk olarak 2019’da duyuruldu) ve Activision Blizzard HQ’da devam eden kargaşadan sonra, oyunun geleceği bir süre için belirsiz görünüyordu. Ancak, Blizzard’ın sorunlarına rağmen geliştirme devam ediyor gibi görünüyor.

Overwatch 2’nin henüz tam bir çıkış tarihi yok, ancak bugün ilk kapalı betaya kaydolabilir ve seçilen birkaç şanslı kişiden biri olacağınızı umabilirsiniz. Bu beta yalnızca PC oyuncuları için mevcut ancak Blizzard, gelecekte konsol betalarının olacağını söylüyor.

Beta davetleri şu anda Overwatch kopyası ve askıya alınmamış bir Battle.net hesabı olan herkes için e-posta yoluyla gönderiliyor. Blizzard’ın beta için katı bir seçim kriteri yok – kullanıcıları PC donanım özelliklerine, kaydoldukları zamana ve Battle.net bölgelerine göre seçiyor. Muhtemelen Blizzard, oyunun çeşitli PC konfigürasyonlarında ne kadar iyi çalıştığını belirlemek için güzel bir oyuncu karışımı istiyor.

Oyunun ne kadar iyi çalıştığından bahseden Blizzard, betanın resmi sistem gereksinimlerini de yayınladı. “Minimum” gereksinimler 30 FPS’yi hedefler ve aşağıdaki gibidir:

 • İşletim sistemi: Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 64-bit (en son Hizmet Paketi)
 • İşlemci: Intel® Core™ i3 veya AMD Phenom™ X3 8650
 • Video: NVIDIA® GeForce® GTX 600 serisi, AMD Radeon™ HD 7000 serisi
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir sabit disk alanı

“Önerilen” gereksinimler 60 FPS ve Orta ayarları hedefler:

 • İşletim sistemi: Windows® 10 64-bit (en son Hizmet Paketi)
 • İşlemci: Intel® Core™ i7 veya AMD Ryzen™ 5
 • Video: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 veya AMD R9 380
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir sabit disk alanı

Bunlar özellikle zorlu gereksinimler değil ve alt uç donanıma sahip olanlar bile Overwatch 2’nin ayarlarını Ortadan Düşük’e düşürerek muhtemelen 60 FPS deneyimi yaşayabilir. Bu gereksinimlerin Overwatch 2’nin tam sürümü için değişip değişmeyeceği veya aynı kalacağı belli değil.

Overwatch 2’nin beta sürümü yalnızca PvP olacak, bu nedenle 26 Nisan’da oyunun küme içeriğinden herhangi birini görmeyi beklemeyin. Blizzard büyük olasılıkla bunu piyasaya sürülmek üzere kaydedecek veya bu sistemleri test etmek için ayrı bir beta düzenleyecek.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap