Microsoft, Internet Explorer Kullanan Kullanıcıları Son Kez Uyardı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft, Internet Explorer Kullanan Kullanıcıları Son Kez Uyardı

+ - 0

Microsoft, hala Internet Explorer kullanan birkaç kuruluş ve kişiyi tarayıcının birkaç ay içinde kalıcı olarak kullanımdan kaldırılacağı konusunda bir kez daha uyarıyor. Bununla birlikte, eski yazılım, en azından bir süre için Edge’de bir IE Modu olarak yaşayacak.

Microsoft geçen Mayıs ayında Internet Explorer’ı bu yıl geleneksel biçiminde öldüreceğini duyurdu . Duyuru, bir yıl önce şirketin Microsoft 365’teki tarayıcı desteğini bırakacağını ve birkaç ay sonra bazı web sitelerini IE’den Edge’e yönlendirmeye başladığını söylediği için biraz sürpriz oldu.

Şimdi Redmond firması, insanlara Internet Explorer’ın emekliye ayrıldığını hatırlatan bir SSS yayınladı. Masaüstü uygulaması, Windows 10’un en son sürümlerinde 15 Haziran 2022’de destekten kalkacak. Bundan kısa bir süre sonra Microsoft, Internet Explorer’ı Windows 10 cihazlarından tamamen kaldıran ve gerekirse kullanıcıları Edge’e yönlendiren bir Windows Güncellemesi yayınlayacak. uygulamaya erişmeye çalışırlar.

Microsoft, uyumluluk veya tamamen nostaljik nedenlerle hala IE’ye güvenenlerin olduğunu biliyor. Şirket, bu küçük grubu , eski Internet Explorer tabanlı web sitelerine ve uygulamalara doğrudan Chromium tabanlı daha yeni tarayıcıdan erişime izin veren Microsoft Edge’deki Internet Explorer moduna işaret ediyor.

Görünüşe göre Microsoft, belirli varlıkların bir süredir IE erişimi gerektirmesini bekliyor; Edge’deki Internet Explorer Modu en az 2029’a kadar desteklenecektir. Ancak Windows 8.1 kullanıcıları IE Modunun sonunu 10 Ocak 2023’te görecek ve Windows 7’nin Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmesi kullanıcıları 15 Ocak 2023’te bunu kaybedecek.

Statcounter’a göre , IE hala masaüstü tarayıcı küresel pazar payının %1,14’ünü elinde tutarken, Edge %9,6’da. Internet Explorer’ın sayılarının bu yıl daha da düşmesini bekleyin.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap