Mastercard ve Nexo “kripto destekli” kredi kartı çıkardı
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Mastercard ve Nexo “kripto destekli” kredi kartı çıkardı

+ - 0

Mastercard ve Nexo, kredi puanlarına ve kredi limitlerine bağlı olmayan yeni bir kredi kartı türü oluşturmak için bir araya geldi. Bunun yerine kart, kendi varlıklarınızın değerine karşı borç almanıza izin vermesi bakımından benzersizdir. Bu, kredi veren için riskin çoğunu ortadan kaldırarak Mastercard ve Nexo’nun kullanıcılarına daha uygun koşullar sağlamasına olanak tanır.

Örneğin, kart minimum aylık geri ödeme gerektirmez ve kullanım veya hareketsizlik ücreti ödemezsiniz. Ek olarak, belirlenmiş bir kredi limiti yoktur – bunun yerine, söz konusu para birimini gerçekten satmak zorunda kalmadan kripto para birimlerinizin fiat değerinin yüzde 90’ına kadar harcayabilirsiniz. Ödemelerinizde temerrüde düşmediğiniz sürece, bu durumda kredinizin kripto değeri kasanızdan düşülecektir.

Reuters’in bildirdiğine göre , yüzde 20’lik “kredi-değer oranı”na kadar veya bunun altında kullanılan kredilere faiz uygulanmaz ve herhangi bir harcama limiti yoktur (yukarıda belirtilen yüzde 90 rakamının dışında). Bu kart, gelirlerinde geçici bir düşüş veya ani bir acil durum harcaması yaparken kripto varlıklarını elinde tutmak isteyenler için faydalı olabilir. Kriptoyu uzun vadede elinde tutan herkes, zor durumlarda onu satmak zorunda kalmanın ne kadar kötü hissettirdiğini bilir; özellikle de herhangi bir madeni paranın değeri günden güne çılgınca dalgalanabileceğinden.

Nexo, kartlarını kullanmanın, geleneksel bir banka kripto kartıyla (bir satın alma yaptığınızda kriptonuzu nakde çeviren) harcama yaparsanız meydana gelebilecek “vergiye tabi olaylardan” kaçınmanıza yardımcı olduğunu belirtiyor.

Çoğu modern kredi kartında olduğu gibi, Nexo kartı da bir ödül sistemi sunar. Satın alımlarınızda Bitcoin’de yüzde 0,5 veya ödül para biriminizi “NEXO” olarak değiştirirseniz yüzde 2 geri kazanabilirsiniz. Son olarak, kart tercihlerinize bağlı olarak sanal veya fiziksel olarak kullanılabilir.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap