Lost Ark, Bir Milyondan Fazla Bot Hesabını Yasakladı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Lost Ark, Bir Milyondan Fazla Bot Hesabını Yasakladı

+ - 0

Şimdiye kadar bir MMO’daki en büyük bot yasakları dalgası

Şubat ayında Güney Koreli MMO’yu sadece 48 saat içinde Steam’deki en popüler oyunlardan biri yapan devasa bir küresel sürümün ardından, Lost Ark’ın arkasındaki ekip “bir milyonun üzerinde gayri meşru hesabı” yasakladığını duyurdu. Hareketin sunucu yükleme sürelerini önemli ölçüde azalttığı ve daha önce yaygın olan hile davranışını engellediği bildiriliyor.

Lost Ark’ın Şubat ayında lansmanı, büyük bir başarı olarak kabul edildi ve ilk iki gününde MMO için 1,3 milyondan fazla eşzamanlı kullanıcıya ulaştı. Ancak, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen ay içinde, tüm sosyal medyadaki ve oyunun resmi forumlarındaki oyuncular, yaygın botlama ve hileyi kınadı. Smilegate ve Amazon Games büyük bir tepki verdi. Lost Ark ekibi Cuma günü bloglarına yaptıkları açıklamada , bir milyondan fazla gayri meşru hesabı kalıcı olarak kaldıracağını duyurdu ve “adil ve eğlenceli bir oyun deneyiminin sürdürülmesi ekip için en büyük öncelik” dedi.

Lost Ark, bir yasak dalgasında botları kalıcı olarak kaldıran ilk MMO olmasa da, bunu bu kadar büyük ölçekte yapan ilk MMO olabilir. Başka bir çevrimiçi Amazon oyunu olan New World, son hesap silme dalgasında 7.700’den fazla hesabı yasakladı .

Oyunun popülaritesi nedeniyle oyuncular, piyasaya sürülmesinden bu yana uzun sunucu hatlarıyla da uğraşıyorlar. Ancak bu yasak dalgası bekleme sürelerini önemli ölçüde kısaltmış görünüyor, bazı oyuncular yoğun dönemlerde sıraların binlerce oyuncu tarafından küçüldüğünü bildiriyor. Ekip ayrıca, “yanlışlıkla bot olarak tanımlanan” oyuncuların , yasaklarını bozmak için ekiple iletişime geçmelerine izin verileceğini açıkladı .

Bu, Lost Ark’ın hile ve bot kullanımına karşı verdiği mücadelenin sadece başlangıcı. “İleriye baktığımızda, Lost Ark’taki bot kullanımı, hile ve zararlı davranışları tespit etmeye ve kaldırmaya yönelik çalışmalarımıza, hile karşıtı araçlarımızı genişletmeyi, bot tanımlama yöntemlerini iyileştirmeyi ve olabildiğince sık olarak daha fazla yasak dalgası yaymayı da içeren ölçekte devam edeceğiz. gerekli” dedi ekip.

Lost Ark şu anda Oynaması Ücretsiz olduğundan, genellikle bir ödeme duvarının arkasına kilitlenmiş oyunlardan ziyade hesapları çoğaltmaya ve istismara daha yatkındır. Bununla birlikte, bu mevcut yasak, doğru yönde cesaret verici bir adımdır ve istikrarlı bir oyuncu tabanının korunmasına yardımcı olabilir.

Bu hamle, Amazon’un Lost Ark’ın Batı versiyonuna önemli miktarda yeni hikaye görev dizisi ve oyun sonu içeriği getirme planlarını detaylandıran Mart güncelleme duyurusunun hemen ardından geldi.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap