Instagram’ın ızgara sabitleme özelliği artık tüm kullanıcılara sunuluyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
Trendlerdeki Yazı

Instagram’ın ızgara sabitleme özelliği artık tüm kullanıcılara sunuluyor

1
+ - 0

Nisan ayında başlayan Instagram, kullanıcıların başkalarının görmesini istedikleri gönderileri öne çıkarmalarının yeni bir yolu olan grid pinning’i kullanıma sunmaya başladı. Bir resmi veya Makarayı sabitlediğinizde, profil sayfanızdaki fotoğraf ızgarasının üzerinde görünecektir. Bu şekilde üç adede kadar içerik sergilemek mümkündür. Sabitlemeye başlamak için, tek bir gönderinin üzerindeki üç nokta simgesine dokunun ve ardından “profilinize sabitle”yi seçin.

Izgara sabitlemenin serbest bırakılması, Instagram ve Facebook’un eklenmesiyle çakışıyor Makaralara yeni özellikler. Artık kliplerinize etkileşimli çıkartmalar eklemek ve kendi sesinizi içe aktarmak mümkün. Meta ayrıca Makaraların maksimum uzunluğunu 90 saniyeye çıkardı. Tüm değişikliklerden bahseden Instagram başkanı Adam Mosseri , içerik oluşturucuların çalışmalarını hayranlarla etkileşime geçirmesini ve paylaşmasını kolaylaştıracaklarını söyledi . Şirketin, kullanıcılara profil sayfaları üzerinde kontrol sağlamanın daha fazla yolunu aradığını da sözlerine ekledi.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap