HP, 3,3 Milyar Dolara Poly’yi Satın Aldı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

HP, 3,3 Milyar Dolara Poly’yi Satın Aldı

+ - 0

Hibrit çalışmanın daha popüler hale geldiği bir dünyada HP, portföyünü bu segmentte genişletmeye başlamanın iyi bir fikir olacağını düşündü. Ancak, PC şirketi yeni ürünler tasarlamak yerine, bir zamanlar Plantronics olarak bilinen hibrit çalışma çözümü sağlayıcısı Poly’yi satın almayı planlıyor.

Bilgi teknolojisi şirketi HP, Poly’yi borcu da dahil olmak üzere 3,3 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu. Anlaşmanın şartları, Poly’nin en yeni web kameraları, video konferans monitörleri ve hizmetleri de dahil olmak üzere tüm IP hibrit çalışma çözümleri portföyü için hisse başına 40 $ ödemeyi teklif ediyor.

Anlaşma, dünya çapında hibrit çalışma ortamlarının artan popülaritesine dayanmaktadır. HP’ye göre, ofis çalışanlarının yüzde 75’i ihtiyaçlarını karşılamak için ev kurulumlarına yatırım yapıyor. Buna ek olarak, ofisler bu ortamları destekleyecek şekilde dönüştürülmektedir ve bunun en önemli örneği toplantı odalarının uyarlanmasıdır.

HP Başkanı ve CEO’su Enrique Lores, “Hibrit ofisin yükselişi, işlerin yapılma şeklini yeniden tanımlamak için nesilde bir kez görülen bir fırsat yaratıyor” dedi. “HP ve Poly’yi birleştirmek, büyük ve büyüyen pazarlarda lider bir hibrit iş çözümleri portföyü oluşturuyor. Poly’nin güçlü teknolojisi, tamamlayıcı pazara girişi ve yetenekli ekibi, biz daha güçlü bir HP oluşturmaya devam ederken, uzun vadeli karlı büyümeyi sürdürmeye yardımcı olacak. “

HP, Poly’yi satın alarak çevre birimleri ve işgücü çözümleri pazarlarındaki konumunu iyileştirmeyi ve hibrit ortamlar için eksiksiz bir aygıt, yazılım ve dijital hizmet ekosistemi sağlamayı umuyor. Ayrıca HP, işlemin Poly’nin tedarik zinciri, üretim ve genel giderlerdeki operasyonel maliyetlerini iyileştireceğine inanıyor. Anlaşmayı kapattıktan sonra HP, 500 milyon $ gelir elde etmeyi ve Poly’nin gelir artışını ilk üç yılda yaklaşık yüzde 15’lik bir CAGR’ye (bileşik yıllık büyüme oranı) yükseltmeyi umuyor.

Her şeyin plana göre gittiğini varsayarsak (hissedar ve düzenleyicilerin onayı), HP anlaşmanın yıl sonuna kadar kapanmasını bekliyor.

Poly, hibrit iş pazarında büyük bir oyuncu olmasına rağmen, Dell ve Cisco’da rakipler buldu . Poly gibi, hibrit çalışma ortamlarını iyileştirmek için eksiksiz bir hizmet, yazılım ve cihaz ekosistemi sunuyorlar (veya planlıyorlar). Çoğu Dell ürünü hala prototip aşamasındadır, ancak Cisco’nun Webex ürünleri ofisinizi donatmak için zaten mevcuttur.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap