Fall Guys, Epic Games’de Ücretsiz Oldu. Üstelik Çapraz Platform Desteğine Kavuştu.
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Fall Guys, Epic Games’de Ücretsiz Oldu. Üstelik Çapraz Platform Desteğine Kavuştu.

+ - 0

Popüler çok oyunculu oyun Fall Guys artık konsollarda ve PC’de ücretsiz oynanabiliyor, ancak yeni PC oyuncularının Epic Games Store’dan alması gerekecek. Steam’den satın alanlar güncellemeleri almaya devam edecek.

Geliştiricisinin Epic Games tarafından satın alınmasından bir yıl sonra , popüler çevrimiçi engelli parkur oyunu Fall Guys’ı oynaması ücretsiz . Oyun ayrıca bugün ilk kez Xbox konsollarında ve Nintendo Switch’te piyasaya sürüldü ve bu platformlar, PlayStation ve PC arasında çapraz oyun eklendi. Epic ve Mediatonic Games, PC sürümünü Steam’den çıkarsa da, gelecekteki güncellemeler mevcut Steam oyuncularını desteklemeye devam edecek.

Fall Guys ilk olarak Ağustos 2020’de Steam ve PlayStation konsollarında piyasaya sürüldü, hızlı bir şekilde 10 milyonun üzerinde indirmeye ulaştı ve sonunda beş BAFTA adaylığı kazandı. Geçen Mart ayında Epic Games, Mediatonic’in ana şirketi Tonic Games Group’u satın alarak PC sürümünün Epic’in mağazasına özel olmasını sağladı .

Fall Guys’daki değişiklik, Rocket League’de olanları yansıtıyor . Epic, 2019’da Rocket League geliştiricisi Psyonix’i satın aldı ve ertesi yıl konsollar ve PC’de oynaması ücretsiz hale getirdi. Ayrıca Rocket League’i Steam’den kaldırdı, ancak yine de mevcut Steam oyuncularına güncellemeler sunuyor. Her iki oyun da Epic’in şirket içi devi Fortnite’a daha çok benziyor.

Oynaması ücretsiz güncellemeyle Fall Guys yeni turlar, yeni engeller, yeni bir sezon geçişi, yeni zorluklar ve diğer birçok ek özellik kazanıyor. Yeniden başlatmadan önce oynayan herkes “eski statü” ekstraları alacak.

Oyunu hesabınıza katmak için burada ki linkten işlem sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap