DJI’nin Kurumsal Drone’u Katlanabilir Hale Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

DJI’nin Kurumsal Drone’u Katlanabilir Hale Geliyor

+ - 0

İlk DJI Mavic, 2016 yılının sonlarında piyasaya sürüldüğünde, tüketici droneları dünyasını alt üst etti. Kompakt, katlanabilir tasarım, drone devinin kendi şemsiyesi altındaki bir sayı da dahil olmak üzere dünya çapında bir milyon kopya kedi başlattı. Bununla birlikte, kurumsal alanda akla gelen ilk kelime kesinlikle kompakt değildir. Bu tasarımlar, bir fotoğraf sırt çantasında saklanmak üzere tasarlanmış ürünlerden çok daha ağır ve daha sağlam olma eğilimindedir.

İlk modelin gelmesinden iki yıl sonra şirket , Mavic 2 için kurumsal yetenekleri tanıttı . Buradaki en büyük değişiklik, ideal koşullardan daha az uçmasına yardımcı olmak için bir spot ışığı ve bir hoparlör gibi şeyler eklemek için kullanılabilecek modüler bir montajın eklenmesiydi. Ancak tüm niyet ve amaçlar için Mavic 2 Enterprise, bazı ek iş avantajları olan bir tüketici drone’suydu.

Bu sabah şirket, Mavic’in en belirgin özelliğini – katlanır kolları – uzun süredir devam eden hatta getiren kurumsal uygulamalar için özel olarak yapılmış bir drone olan Matrice 30’u duyurdu. DJI, Mavic ve çeşitli türev drone’ları için gerekenden daha büyük olsa da sistemin bir sırt çantasında taşınabileceğini bir kez daha vurguluyor. Daha büyük boyut, bu ürünlerin karşılaştığı bazı koşullar için gerekli olan daha sağlam bir tasarımı garanti eder. Yerleşik pil 41 dakika olarak derecelendirilmiştir – bu, Mavic 3’lerden beş dakika daha azdır.

Hava durumuyla ilgili endişelere gelince, yeni drone IP55 olarak derecelendirildi ve şirket, -4 ila 122 derece Fahrenheit arasında değişen sıcaklıklarda çalışabileceğini söylüyor. Bu dronların, insan meslektaşlarının zarar görmemesi için denetimler için gerçekten zorlu ayarlarla yüzleşmek üzere tasarlandığını unutmayın.

Yeni drone uzaktan kumandayla birlikte geliyor ve DJI’nin sitesinden edinilebilir .

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap