Call of Duty: Warzone Mobil Platformlara Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Call of Duty: Warzone Mobil Platformlara Geliyor

+ - 0

Hareket halindeyken Call of Duty: Warzone oynamayı umuyorsanız, bugün iyi haberler var. Activision, battle-royale deneyimini mobil platformlara taşımaya karar verdi. Bununla birlikte, erken geliştirme aşamasındadır, bu nedenle elinize geçene kadar biraz zaman alacaktır.

Activision , Perşembe günü mobil cihazlar için CoD: Warzone’u duyurdu . Oyun, oyunculara mobil platformlarda oyuncular arasında dinamik ve büyük ölçekli savaşlar içeren bir AAA oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Mevcut bir başlığın limanı olmasına rağmen, Activision oyunu doğrudan mobil platformlara taşımak yerine sıfırdan inşa ediyor. Bu yüzden hazır olması biraz zaman alabilir.

Ek olarak şirket, oyun üzerinde çalışacak geliştiriciler arıyor ve bu da oyunun hala erken üretimde olduğunun sinyalini veriyor. Mevcut iş ilanları arasında programcılar, üreticiler, ürün yöneticileri ve UI sanatçıları bulunmaktadır. Doldurdukları iş pozisyonuna bağlı olarak, yeni işe alınanlar Solid State Studios, Beenox, Digital Legends ve Demonware’de çalışacak.

Call Of Duty Warzone Mobile

Call of Duty: Mobile’ın başarısı, şüphesiz Activision’ın Warzone’u telefonlara ve tabletlere getirme kararını etkiledi.

Activision, oyunun çapraz platform olup olmayacağını belirtmedi. Fortnite gibi bazı oyunlar, mobil, PC ve konsol oyuncularının birbirleriyle oynamasına izin verir. Bununla birlikte, bazıları için platformlar arası oyun oynamayı bozan PC hilelerinin bazı yakın zamanda şikayetleri olmuştur .

Orijinal CoD: Mobile’ın başarısını düşündüğümüzde Warzone’u tabletlere ve telefonlara getirme kararı şaşırtıcı değil. Bu oyun ilk haftasında 100 milyon kez indirildi ve onu tarihteki en büyük mobil oyun lansmanı yaptı. Ayrıca, CoD: Mobile’ın arkasındaki geliştirici TiMi’nin 2020’de 10 milyar dolar gelir elde ettiğine dair raporlar var.

Mobil alandaki yeni CoD girişinin yanı sıra Apex Legends , Valorant ve Battlefield da aynı pazara geliyor. Yeni oyunlar, mobil platformlar için en popüler oyunlardan ikisi olan PUBG: Mobile ve Garena Free Fire’ın beğenisine rakip olacak .

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap