Ülkemizde Yeni Yayınlanan Pokemon Go, 5 Yılda Ne Kadar Kazanç Elde Etti

admin 07 Tem 2021 Oyun  0

Niantic tarafından 5 yıl önce piyasaya sürülen Pokemon Go, 5 yıl içerisinde geliştiriciye 5 milyar dolar kazanç getirdi.

Çıktığı andan itibaren büyük beğeni toplayan Pokemon Go, üreticisi Niantic oyunun 5. yılını kutlarken oyun-içi satın alımlardan gelen kazançta 5 milyar doları geride bıraktı.

Ulaşılan son kilometre taşı, oyunun her yıl yaklaşık 1 milyar dolar kazanç getirdiğini gösteriyor. Pokemon Go, coğrafi konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu kategorisinde, 2021 yılının ilk yarısın 641.6 milyon dolarlık kazancıyla dünya çapında liderliğini koruyor.  Bu rakamlar Pokemon Go’yu, bu yıl ilk altı ayda 261 milyon dolar kazanç sağlayan Square Enix yapımı Dragon Quest Walk ve Ludia yapımı Jurassic World Alive’ın önünde konumlandırıyor.

Pokemon Go Kazancını Her Yıl Artırıyor

2021’in ilk yarısı, 2020’nin ilk yarısına kıyasla %34’lük, 2017’nin ilk  yarısına kıyasla da %130’luk bir gelir artışıyla Pokemon Go’nun en iyi başlangıç yaptığı zaman dilimi oldu. Pokemon Go, 2020 yılında oyun içi satın alımlarda 1.3 milyar dolara ulaşarak dünya çapında bir rekora imza attı. Bu veriler satın alımların her yıl %41 arttığını gösteriyor.

Pokemon Go’nun en çok kazanç sağladığı ülkeler arasında birinci sırada Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor. Oyun, ABD’de 1.9 milyar dolarlık gelir elde ederek ülke çapında yapılan oyun harcamalarının %36.6’sını oluşturmakta. İkinci sırada %32’lik oranla Japonya bulunurken Almanya da %5.4’lük bir oranla üçüncü sırada yer alıyor.

Etiketler: , ,
Call of Duty: Warzone’da 50 Bin Oyuncu Daha Banlandı
Valorant’ın Yeni Haritası Breeze İçin Türkçe Tanıtım Videosu Yayınlandı
CoD: Warzone’un İkinci Sezonu, Verdansk’a Atılan Nükleer Bombayla Sona Erdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir