Apple, Çalışanları İçin Maske Şartlarını Kaldırmaya Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Apple, Çalışanları İçin Maske Şartlarını Kaldırmaya Başladı

+ - 0

Apple, şirketin perakende ve kurumsal çalışanları için maske gereksinimi kurallarını kaldırıyor. Yerel kapalı alanda maske zorunluluğunun kaldırıldığı bölgelerde aşılı şirket çalışanları için yüzlerini kapatan maske takmak isteğe bağlı olurken, az sayıda konumdaki perakende personeline maske takmanın artık isteğe bağlı olduğu söylendi.

Apple’ın maske kurallarını gevşetmesinin, şirketin birçok perakende satış noktasında müşteriler için maske zorunluluğunu kaldırmasından ancak personel için gerekliliği bırakmasından bir hafta sonra geldiğini bildirdi. Ancak yine de hem alışveriş yapanların hem de çalışanların maske takmasını tavsiye ediyor ve talep üzerine maske sağlıyor.

Bu, Apple’ın maske gereksinimlerini ilk düşürüşü değil. Geçen Haziran ayında, onları birçok mağaza ve ofiste kaldırdı, ancak yeni bir Covid vakası dalgasının ardından Temmuz ayında kuralları geri getirdi.

Ek olarak Apple, bugün Apple’da yüz yüze oturumlarının pandemi nedeniyle iki yıllık bir aradan sonra perakende mağazalarına geri döndüğünü duyurdu . Araları 7 Mart’ta sona erecek.

Apple normale dönüyor gibi görünse de, kurumsal çalışanları için orijinal 1 Şubat hedefinden süresiz olarak ertelenen ofise dönüş tarihini hala açıklamadı. O gün geldiğinde Apple, çalışanların üç gün ofiste ve iki gün evden çalıştığını gören hibrit bir model kullanacak.

Google’ın Bay Area çalışanlarının Nisan ayında Bay Area ofislerine döneceğini ve Apple ile benzer bir hibrit model kullanacağını belirtiyor. Twitter çalışanları 15 Mart’ta, Meta çalışanları 28 Mart’ta geri dönüyor ve Microsoft Pazartesi günü genel merkezini tamamen açtı.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap