Amazon, Rusya’nın Yeni Dünya MMORPG’sinin Yerelleştirmesini Durdurdu
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Amazon, Rusya’nın Yeni Dünya MMORPG’sinin Yerelleştirmesini Durdurdu

+ - 0

Tepkiye bir şirket daha katıldı. Amazon, Yeni Dünya MMORPG’sinin Rus yerelleştirmesini durdurarak Ukrayna işgaline video oyunları aracılığıyla yanıt veren en son şirket oldu. Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, TechRadar Gaming’e geçişi doğruladı . “Yeni Dünya’yı Rusya için yerelleştirmeye çalışıyorduk ve bunu durdurduk” dedi.

New World, son 24 saatte 28.000’den fazla eşzamanlı Steam oyuncusu gördü. Tüm zamanların zirvesinde, bu sayı 913.000’in üzerindeydi . Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, Ukrayna’nın işgaline farklı şekillerde tepki veriyor. EA Sports bu hafta tüm Rus uluslararası takımlarını ve kulüplerini NHL 22 ve FIFA 22’den çıkaracağını söyledi . Ek olarak, Ukrayna başbakan yardımcısı ve aynı zamanda dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, Microsoft ve Sony’yi geçici olarak Rus pazarlarından çekilmeye ve Rus hesaplarını engellemeye çağırdı. “İnsani değerleri destekliyorsanız, Rusya pazarını terk etmelisiniz” dedi.

Fedorov, Rusya’ya sırt çeviren oyun devlerinin “Rusya vatandaşlarını proaktif olarak utanç verici askeri saldırganlığı durdurmaya motive edeceğini” öne sürdü. Dün, Doom’un yaratıcılarından John Romero’nun , Ukrayna halkına yardım etmek için para toplamanın bir yolu olarak yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana Doom 2 için ilk seviyesini yarattığı haberini getirdi. Beş avroya satın alabilirsiniz ve tüm gelirler insani amaçlara gider.

Teknoloji endüstrisi de işgalci ülkeye karşı büyük bir tepki görüyor. Intel ve AMD, Rusya ve Beyaz Rusya’ya yapılan tüm gönderileri askıya aldıklarını resmi olarak onayladılar ve Apple, ürün satışlarını durdurdu ve hizmetlerini sınırlandırdı. Airbnb’nin Rusya ve Beyaz Rusya’daki faaliyetlerini de askıya aldığını duyduk. Bu arada Rusya, ABD’ye roket motoru satmayı bırakacağını söyledi.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap