7K Çözünürlüklü Apple Studio Display’in Geliştirildiği İddia edildi
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

7K Çözünürlüklü Apple Studio Display’in Geliştirildiği İddia edildi

+ - 0

Daha yüksek çözünürlüğe daha büyük bir ekran boyutu eşlik edecek mi?

Apple’ın 7K çözünürlüğe sahip yeni bir harici monitör üzerinde çalıştığı bildiriliyor. 32 inç ekrana sahip bir 7K monitör, Apple’ın mevcut Pro Display XDR’sinden daha yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip olacaktır, ancak Apple, Pro Display XDR’ninkine daha yakın bir piksel yoğunluğunu korumak için boyutu 36 inç’e çıkarabilir. Konuya aşina olan kaynaklar 9to5Mac’e “Apple Studio Display”in, 2019’un sonlarında piyasaya sürülen 32 inç 6K (6,016 × 3,384 piksel, 218 PPI) çözünürlüklü ekran olan Apple’ın Pro Display XDR’sinden daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olacağını söyledi.

Geçen yaz 9to5Mac, Apple’ın entegre bir A13 Bionic işlemciye sahip J327 kod adlı bir ekran üzerinde çalıştığını bildirdi. Çip, bağlı Mac’lerin bilgisayarın ana CPU’sunu zorlamadan yüksek çözünürlüklü grafikleri işlemesine yardımcı olabilir veya AirPlay gibi akıllı özellikleri etkinleştirebilir. Kaynaklar, son raporda tartışılan modelin geçen yılki J327 ile aynı olduğunu söylüyor.

Apple’ın yeni monitörünü ne zaman tanıtacağını henüz bilmiyoruz. Bu haftanın başlarında, iPhone üreticisi 8 Mart’ta birçok kişinin 5G bağlantılı üçüncü nesil iPhone SE’nin tanıtımını göreceğimize inandığı bir medya etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu . Kartlarda yeni bir MacBook Air de olabilir. Diğerleri , her gün M1X işlemcili güncellenmiş bir Mac mini’nin beklendiğine inanıyor. Apple’ın ” Peek performansı ” sanal etkinliği 8 Mart Pasifik saatiyle 10:00’da ayarlandı ve Apple’ın web sitesi veya Apple TV uygulaması aracılığıyla yayınlanabilir.

Yazar Hakkında

1993 Yılında Samsun’da dünyaya geldim. Web tasarım ve kodlama merakıma 14 yaşımda başladım internetten öğrendiklerimle bu merakım git gide arttı ve kendimi geliştirmeye başladım, 17 yaşımda ise web tasarım ve kodlama kursuna giderek sertifikamı aldım. Bir çok logo, kartvizit ve web tasarımı yaparak işlerimi büyütmeye kendimi daha çok geliştirmeyi başardım. Şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adresini kurarak makaleler yazıp yaptığım çalışmaları sergiliyorum.

Yorum Yap